O PROJEKTU

„A sáček nemáte?“ nebo „A nechcete sáček?“, slyším na konci každého nákupu u pokladny. Plastové sáčky jsou všude i přes to, že si každý může pořídit nebo (nechat) vyrobit sáček vlastní. Došlo nám, že je třeba je lidem rozdávat. V dnešní době máme přebytek všeho a tak nám přišlo lepší, než nakoupit nové sáčky, najít textil, který by jiné využití mít skoro nemohl. A tak vznikl nápad spojit zbytky textilu, chráněnou výrobu a distribuci ZDARMA v rámci zero-waste osvěty na veřejnosti.

Těžko prodejné malé kusy nepoužitého textilu na výrobu sáčků nám věnuje módní návrhářka Lenka Vacková (L&V, Textile Mountain), která se ve své tvorbě věnuje udržitelné – upcyklované módě.

Máte možnost nám věnovat zbytky nepoužitého textilu nebo stužek a tkaniček? Napište nám prosím!

Sáčky šije paní Jarmilka z chráněné společnosti Nové Horizonty, která zaměstnává lidi se zdravotním hendikepem v ekologické úklidové službě.

Máte možnost nám pomoci se šitím sáčků? Napište nám prosím!

Sáčky šijeme bez zbytku – každý má trochu jinou velikost, barvu, vzor a materiál.

Výroba jednoho sáčku vyjde na 10,-
Výrobu prvních 10 000 sáčků zafinancovala firma LUSH, která vyrábí bezobalovou kosmetiku. Přispějte na dalších 10 000 sáčků ZDE.

Chcete se zapojit do distribuce sáčků v rámci odpadové hlídky v Praze? Napište nám prosím! Zapojit s mohou jednotlivci i iniciativy nebo spolky.

PARTNEŘI