Podpořte kampaň

Chtěli bychom vyrobit kampaň, která by propagovala redukci používání jednorázových plastových produktů, jako jsou brčka, tašky a sáčky, PET lahve a kelímky a popularizovala zero waste životní styl.

10 000,-

billboard

6000,-

Citylight

2000,-

2000 ks samolepek

50,-

jakákoliv částka pomůže

Aktuálně

Balonková výzva

USPĚLI JSME! 13 organizací a iniciativ se spojilo, aby zaslalo firmě Avon Česká republika svoji výzvu o nevypouštění balonků do přírody. Výzvu sdílelo i Ministerstvo životního prostředí. Díky naší investigaci po pražském pochodu a vašemu sdílení se povedlo motivovat vedení firmy AVON CZ/SK, aby na pochodu v Bratislavě už balonky nevypouštěla. PR oddělení firmy AVON se k dalšímu vypouštění vyjádřilo: “Dobrý den, ano v Chebu ani v Ostrově se balónky vypouštět nebudou.”

Mapa pítek v ČR

Založili jsme mapu pítek – pitné vody zdarma ve veřejném prostoru. Pokud víte o pítku ve vaší lokalitě, budeme moc rádi, když nám sdělíte adresu a my jej doplníme do mapy pro ostatní!

Obalová výzva

Na základě kampaně Ministerstva životního prostředí #DOSTBYLOPLASTU  a v rámci kampaně #NahatáVýzva od LUSH jsme se rozhodli vyzkoušet, kde všude vám umožní použít vlastní obal. Vydali jsme se do McDonald’s, KFC, Ugo, Starbucks a Loving Hutu, kde jsme dostali nápoje a jídlo do námi donesených obalů. Výzvou se inspiroval Deník Metro!

Stanovisko Státního zdravotního ústavu ke stažení ZDE.